Karol Piekarski

Doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa. Jest badaczem internetu i kultury sieciowej, kieruje Medialabem Katowice, organizuje festiwal sztuki i technologii art+bits. Jest członkiem projektu badawczego Shared Cities: Creative Momentum realizowanego w miastach Europy Centralnej.

Do Golden Gate nie trafiłem przez przypadek, imponowało mi, że szkoła angażuje się w życie kulturalne miasta, wspomagając różne inicjatywy oraz organizując własne wydarzenia w tarnogórskich pubach. Smalltalki o muzyce i piłce nożnej w klasie Johna z Liverpoolu przerodziły się szybko w niezwykłe, utrzymywane do dzisiaj znajomości z nauczycielami i innymi uczniami.

Angielskim, który szlifowałem w Golden, posługuję się na co dzień w pracy. Czytam książki i prasę, redaguję publikacje, prowadzę rozmowy na Skypie. Pisząc maile w tym języku, zapraszam na Śląsk artystów, projektantów i specjalistów od nowych technologii z całego świata. Komunikuję się nie tylko z Brytyjczykami i Amerykanami, ale też z Czechami, Słowakami, Węgrami – również w naszej części Europy wszyscy używają między sobą angielskiego.

Wciąż przyjeżdżam do Tarnowskich po językowe porady, konsultuję tłumaczenia moich książek i artykułów. Po pracy – jak na Wyspach – zawsze znajdzie się trochę czasu na luźną rozmowę w pubie. Bo Golden Gate to nie tylko szkoła językowa, ale styl życia.