Agnieszka Nowodworska

Absolwentka: BA Filologia Anglielska i Niemiecka, NKJO na UJ oraz MA English and American Studies na Uniwersytecie w Kassel w Niemczech i Cardiff w Walii. Pracuje po angielsku i niemiecku w Dublinie (Etsy) oraz Berlinie (Uni-assist e.V.) w sektorze uniwersyteckim oraz jako wolny tłumacz języka angielskiego i niemieckiego.

Moją przygodę ze szkoła językowa Golden Gate zaczęłam w wieku gimnazjalnym od poziomu pre-intemediate i kontynuowałam ją aż do momentu dostania się na studia językowe na UJ. Od pierwszego dnia wiedziałam, że wybrałam dla mnie najlepszą z możliwych szkół językowych, ponieważ dzięki niewielkim grupom i odpowiednim dla mnie proporcjom gramatyki i interaktywnych ćwiczeń, wzmacnianych dodatkowo wymagającymi konwersacjami z native-speakerami, bardzo szybko zobaczyłam oczekiwane przeze mnie efekty, które procentują po dziś dzień. Dzięki zajęciom w przez uczniów pieszczotliwie zwanym "Goldenie" mój apetyt na język angielski rósł w miarę jedzenia: Golden wyśmienicie przygotował mnie do egzaminów Cambridge FCE oraz CAE, od samego początku kształtując swobodne myślenie po angielsku oraz bezbłędną wymowę- świetnym ćwiczeniem była transkrypcja stand-up comedies zadawana przez Pana Rafała. Za to konwersacje z Matthew w klasie maturalnej okazały się świetnym treningiem wymowy i bazą kulturową pod oczekujące mnie na studiach - tych w Polsce jak i za granicą - wyzwania.

Dziś, po wielu latach, nadal czuję się częścią Golden Gate'u. Raz rozpoczęta przygoda z ta szkołą się nie kończy, Golden Gate inspiruje ludzi w każdym wieku i etapie życia, a w moim wypadku pomógł mi w obraniu bardzo ważnego życiowego kierunku. Z przyjemnością odwiedzam i szkołę i wspaniałe koncerty z udziałem zarówno uczniów jak i nauczycieli Golden Gate'u. A w razie językowych dylematów wiem, że w każdej chwili mogę liczyć na moich byłych mentorów.